Domů » Blog » Špičkové stroje pro postavební úklid

Špičkové stroje pro postavební úklid

Po rekonstrukci nádraží a výměně dlažby nastala pro zhotovitele další výzva. Měli smluven i postavební úklid. Nastala však neřešitelná situace, kdy nebylo možné tento typ dlažby vyčistit vhodným technologickým způsobem. Proto jsme byli pozváni, abychom našli co nejoptimálnější a nákladově vhodný způsob čištění tohoto typu keramické dlažby.

Po příjezdu na místo jsme shledali, že je dlažba po pokládce značně zamytá a kromě toho se na ní vyskytují černé nevzhledné skvrny. Jednalo se o ručně řezanou mikroporézní keramickou dlažbu o rozměrech cca 15×15 cm, která je poměrně citlivá na zašpinění. Měla při pohledu lidským okem mírné sklony, s nimiž bylo potřeba při seřízení stroje počítat.

Klasickými metodami nebylo možné mapy na dlažbě účinně umýt. Z našeho sortimentu jsme vybrali osvědčený podlahový mycí stroj Comac Vispa EVO, adekvátní pad a kyselý čisticí prostředek.

Nejdříve bylo nutné podlahu několikrát umýt pouze čistou vodou, protože podlaha značně pěnila (vzhledem k předchozí použité chemii a přítomným tenzidům). Poté jsme teprve mohli začít s předvedením stroje.

Ukázalo se, že si Vispa EVO s vhodným padem a chemií umí poradit i s takovými problematickými nečistotami. S Vispou se velice snadno manipulovalo a podlahy zůstaly po projetí dokonale suché. Stírací lišta se otáčela o 180o a neustále sledovala směr stroje, takže jsme dosáhli perfektních výsledků čištění a dokonalého odsávání nečistot do sucha v jakémkoliv směru i v zatáčkách.

Pro čištění spár a generální úklid doporučujeme špičkový jednokotoučový stroj Moto Scrubber v bateriové verzi a/nebo Mi-TOR v kabelové nebo bateriové verzi, pokud není přítomna přípojka na 220 V.

Na místě jsme se rozhodli použít jednokotoučový stroj Moto Scrubber. Tento lehký vodotěsný stroj dokázal dokonale vyčistit i spáry a dlažba byla zbavena prvotního zamytí i nevzhledných skvrn. Jsme rádi, že jsme mohli zhotoviteli pomoci a sami si v praxi ověřit účinnost strojů.

V případě, že řešíte problém s úklidem, obraťte se na nás a nezávazně se k vám dostavíme. Navrhneme jak vhodné mycí stroje, tak adekvátní chemii v náležité koncentraci.