Roboti představují budoucnost úklidu a již nyní začínají být používáni v provozu. Díky pokročilým technologiím a inteligentnímu programování se tyto stroje dokážou samostatně pohybovat po podlaze. Dokonale vyčistí podlahy bez zbytečné námahy a výrazně zvýší produktivitu práce. Čidla umožňují detekovat překážky na podlaze a provoz robota se tak přizpůsobí daným podmínkám.

Wetrok Marvin

Robot Marvin je řešením 2v1, resp. typ hybridního stroje. Lze jej používat jako robota, ale také jako klasický podlahový mycí stroj, což umožňuje ještě větší funkčnost a variabilitu. Marvin se tak přizpůsobí jednotlivým úklidovým procesům. Více o Marvinovi v článku – Marvin: nový robotický mycí automat.

Comac SELF.Y

Není tomu tak dlouho, co uvedla společnost Comac svého prvního robota SELF.Y. S pracovní šířkou 550 mm a nádrží o objemu 50 litrů snadno uklidíte i členité prostory a nemusíte se o nic starat. K obsluze nepotřebujete žádné znalosti kódování, ovládání je velice intuitivní. Robot pouze zapnete, nastavíte a necháte jej uklízet za vás. Více o SELF.Y v článku – Robotický mycí stroj je budoucností úklidu.

SELF.Y

Robotický podlahový mycí stroj SELF.Y

Kompaktní robot
s pracovní šířkou 550 mm