Mytí podlah v tanečním studiu

Posedový mycí stroj do tanečního studia

Oslovil nás zástupce tanečního studia s tím, že potřebují technický prostředek, kterým by jim rychle vyčistil podlahu v jejich studiu. Doposud bylo mytí podlah velmi problematické, a proto bylo nutné najít adekvátní řešení, které by zkrátilo čas a značně snížilo námahu.

Studio je zaměřené na výuku stepu, ale trénují zde i jiné taneční disciplíny. Stepařské boty jsou okované hliníkovými destičkami, které na podlaze zanechávají šedé stopy. Po několika lekcích jsou exponovaná místa podlahy pokrytá souvislým šedým filmem. Pokud po stepařské lekci následuje například moderní tanec, často se tanečníci od podlahy velmi zašpiní. Z toho důvodu je nutné mezi lekcemi podlahu velmi rychle vyčistit a vysušit.

V objektu se nacházejí celkem čtyři tréninkové místnosti. Podlahu tvoří OSB desky, na nichž je nanesena vrstva tvrdé pryskyřice na epoxydové bázi. Dle informací provozovatele studia by měla být tato podlaha vysoce chemicky i mechanicky odolná.

Přestože výměra jednotlivých studií není příliš velká, zákazník dal přednost posedovému stroji s velkým záběrem, aby zkrátil čas potřebný k vyčištění studia na minimum a měl dostatečnou kapacitu na kompletní vyčištění podlahy i několikrát denně.

K předvedení jsme přivezli COMAC Innova 75 B, jenž jsme osadili zelenými pady a použili profesionální chemii v adekvátním roztoku. Za normálních okolností bychom na pryskyřičnou podlahu použili pad červený a spíše neutrální chemii, zde si ale provozovatel trvá na vysoké odolnosti podlahy a počítá i s pravidelnou obnovou pryskyřičné vrstvy. Hlavní roli v boji s nečistotami zde tedy hraje hrubá síla a klade se důraz na kvalitu vyčištění s minimem průjezdů stroje.

První test na nejexponovanějším místě zástupce studia velmi překvapil. Na podlaze sice ještě zbyly sporadické, okem viditelné stopy, od hliníkových kramfleků, ale po setření podlahy testovacím ubrouskem podlaha vůbec nešpinila. Dostat podlahu do takového stavu znamenalo dříve, pro provozovatele studia, několik hodin tvrdé práce s kartáčovacím strojem.

Podobné příspěvky