Domů » Blog » Provozní zkušenosti s posedovými mycími stroji

Provozní zkušenosti s posedovými mycími stroji

Jakými úpravami prošly nové posedové mycí stroje? Jaké jsou vůbec zkušenosti z praxe a kam lze stroje doporučit? Nejen o tom se vedl rozhovor se Zbyňkem Kratochvílem, obchodním a odborným poradcem z naší společnosti.

 1. Mycí stroj Comac Optima je poměrně dlouho na trhu, ale nedávno prošel úpravami. V čem vnímáš zlepšení? Jaké jsou jeho přednosti a přínosy pro uživatele? Kam bys tento stroj doporučil?

  Zásadní vylepšení jsou dvě:
  1) Nový mechanismus vyklápění odpadní nádrže (horní), díky čemuž se výrazně zjednodušil přístup k baterii z důvodu nabíjení a údržby.
  2) Doplnění hydraulických brzd na zadní kola, což výrazně přispívá k bezpečnosti provozu např. při sjíždění šikmých ramp.

  Optima má nyní opravdu velký potenciál: 400Ah baterie vystačí až 6 h nepřetržitého provozu, dva sací motory dodávají stroji vysoký sací výkon. Komfortní stavitelná sedačka a intuitivní ovládání znamenají vysoké pohodlí obsluhy, což má příznivý vliv na pracovní výkony a bezpečnost práce.

  Stroje Optima se skvěle hodí do obchodních center, průmyslových a skladových hal, zkrátka všude tam, kde je zapotřebí každodenně kvalitně vyčistit velké podlahové plochy.

 2. Kromě řady Optima máme v sortimentu řadu C. Jaké přednosti a přínosy vnímáš u těchto strojů? Do kterých provozů jsou vhodné? Které stroje lze přepravovat ve výtahu?

  Řada C je vlajková flotila značky COMAC. Jsou to 36V mycí automaty bez kompromisů, jež mají špičkové výsledky čištění v opravdu náročných podmínkách a výrobce do nich vložil ty nejmodernější technologie, jako jsou např. bezuhlíkové motory a procesorové řídící jednotky. Jednoduše se jedná o technologie hodné 21. století.

  Inženýrům se v nové řadě C podařily skloubit dva protichůdné požadavky, tj. vybavit stroj velkými nádržemi při zachování velmi kompaktních rozměrů celku. Obsluha má k dispozici nový designový volant, komfortní sedačku a díky malým rozměrům stroje a výbornému rozhledu se může snadno proplétat v uličkách a provozu průmyslových hal, ale i obchodních center, letištních hal a podobně.

  Svým přítlakem a výkonem sání jsou mycí automaty řady C v naší nabídce nejsilnějšími zbraněmi v boji proti znečištění v jakékoliv podobě. Řada C byla vždy synonymem kvality a dlouhé životnosti.

  Příklad z praxe: Od roku 2008 působí na severní Moravě výrobce automotive. Od prvních dnů, ještě před spuštěním výroby, zde byly nasazeny stroje C85 B a C100 B. Některé ze strojů této řady slouží až do dnešní dnů, přestože z výrobního pásu poslední kusy sjely v roce 2008. Jako důkaz spokojenosti provozovatele s životností strojů Comac bereme fakt, že vyřazené kusy řady C a Ultra nahrazuje opět stroji COMAC řady C, které jak předpokládáme, budou mít při troše kvalitní servisní péče podobnou životnost jako jejich předchůdci.

 3. Za jak dlouho může být stroj dodán?

  Menší typy jako jsou Vispa, Abila, Antea a Versa míváme obvykle v několika kusech skladem v naší centrále v Jihlavě, dodání je tedy možné nejpozději do týdne nebo dříve. Větší posedové stroje bývají na objednávku a v tom případě je termín dodání 3 až 4 týdny.

  Přibližný termín dodání můžeme telefonicky ověřit předem a po objednání stroje nám výrobce určí přesné datum, kdy bude stroj vyroben a připraven k nakládce. Spediční partner nakládá naše zboží ve výrobním závodu v Italské Veroně v týdenním intervalu.

  V případě, že zákazník z nějakého důvodu potřebuje uklízet dříve, než bychom mu byli schopni dodat nový stroj, mu můžeme zapůjčit některý z našich předváděcích nebo bazarových strojů stejné kategorie. Dodání nového stroje do místa určení a pečlivé zaškolení obsluhy stroje jsou bezplatné.

 4. Víme, že Comac vyrábí uhlíkově vyvážené stroje. Můžeš nám říct svůj názor na ně?

  Myslím si, že ve světě, kde neustále narůstá spotřeba, jež má za následek globální oteplování a zamořování planety odpadem, je načase začít se chovat zodpovědně. Hraje se o budoucnost našich dětí. Mělo by proto být odpovědností každého z nás vybírat si takové výrobky, jež co nejméně zatěžují životní prostředí.

  Jsem proto velice potěšen tím, že COMAC čím dál tím více strojů vyrábí v kontrolovaném procesu s vyrovnanou uhlíkovou stopu a u svých produktů uvádí hodnotu emisí CO2 v přepočtu na uklizený čtvereční metr. Zákazník si pak může jednoduše porovnat hospodárnost různých typů a značek a v případě, kdy se chce sám chovat uhlíkově zodpovědně má k dispozici potřebné údaje.

  Značka COMAC byla vždy lídrem v úklidových technologiích a přišla s několika technickými řešeními, jež v procesu úklidu minimalizují spotřebu energie, vody a úklidové chemie.