Elite-Silent

Snadné čištění koberců pomocí extraktoru

Udržovat velké kobercové plochy bývá náročné, ale díky vhodně zvolené úklidové technice lze úklid zjednodušit. Na trhu existuje vícero možností a jednou z nich je extraktor, který je určen pro hloubkové čištění koberců s vysokým výkonem sání. Jak si poradil s velmi znečištěnými koberci konferenčních prostor?

Byli jsme pozváni do hotelu, kde bylo nutné vyčistit kobercovou plochu o velikosti cca 1500 m2. Konkrétně se jednalo o prostorný konferenční sál, přilehlé chodby a salonky. Kromě klasické špíny jsme však shledali i další problémy – psí chlupy, zašlapané nečistoty včetně červeného vína. Konala se tu totiž krátce předtím významná výstava psů a to bylo na kobercích velmi patrné.

Ačkoliv úklidovou práci neposkytujeme, zde jsme byli požádáni i o tuto službu a výjimečně jsme pomohli s vyčištěním koberců. Před použitím stroje bylo nezbytné vysát/zamést veškeré hrubé nečistoty, kterých bylo v tomto případě mnoho. Z extraktorů jsme zvolili Elite-Silent, který je pro velké plochy ideální. Jeho 3-stupňový vysoce výkonný motor s vysokým podtlakem umožňuje vysávat maximum nečistot z koberce a dosáhnout co nejkratšího času vysušení koberce. Extraktor je navíc velmi tichý (max. 60 dB), což je u hotelů velice vítané.

Velkokapacitní nádrže (50 litrů) umožňují práci v delším časovém úseku. Rotační kartáč pohání stroj vpřed, což zaručuje minimální námahu pro obsluhu a díky němu bylo možné vysát i přebytečné chlupy. Jako čisticí prostředek jsme zvolili prostředek, který je určen pro extraktory. Kromě toho, že pomohl zajistit výborný výsledek čištění a koberce se v kombinaci s extraktorem výrazně oživily, místnosti krásně provoněl.

Zákazníka výsledek natolik zaujal, že vážně uvažuje o jeho koupi a my jsme si mohli v praxi potvrdit jeho vysokou účinnost.

V případě, že řešíte problém s úklidem, obraťte se na nás a nezávazně se k vám dostavíme. Navrhneme jak vhodné mycí stroje, tak adekvátní chemii v náležité koncentraci.

Podobné příspěvky