Čištění teras a stájí pro koně pomocí páry

V rámci úklidů se u klientů setkáváme s různými typy provozů. Ať už se jedná o kanceláře, sklady, strojírenský a masný průmysl…občas řešíme i jiná, pro někoho méně obvyklá, místa, která je potřeba též udržovat. Nedávno tak bylo našimi stroji uklízeno na venkovní terase a stájích pro koně.

1. Čištění venkovních teras

Venkovní terasy jsou místem, kde trávíme svůj volný čas a je pro nás důležité, aby vypadaly stále dobře. Pokládají se v různém provedení – plastové, dřevěné, kamenné, betonové. Postupem času však dochází ke „stárnutí“, ať už vlivem životnosti daného povrchu, tak povětrnostními vlivy, intenzitou využívání apod. Je tak nezbytné je neustále udržovat v čistém stavu, a tak i prodlužovat jejich životnost.

V tomto případě bylo potřeba vyčistit terasu z plastu, která je orientovaná na sever, tudíž se zde sráží voda a dochází k zelenání. Navíc se na určitých místech tvoří i jiná znečištění. Použili jsme DUPLEX 420 Steam. Na silná znečištění bylo potřeba kromě páry přidat větší množství vody tak, aby byl výsledek co nejlepší. Doporučujeme údržbu takovýchto ploch nezanedbávat a provádět čištění pro zachování efektu na pravidelné bázi.

Na fotografiích je patrný nazelenalý stav před čištěním, v průběhu a po něm, kdy se terase navrátila šedá barva. Díky stroji lze dokonale uklízet i podél stěn a hran a následná údržba není nikterak náročná. Stačí pouze vyjmout nádrž, vyprázdnit ji, očistit a takto i blízké okolí nádrže. To vše bez použití nářadí. Co je navíc velmi výhodné, tak to, že není potřeba v případě parního čištění i mytí používat čisticí prostředky, a tudíž se značně eliminují náklady na spotřebu.

2. Čištění stájí pro koně

Možná to někoho překvapí, ale pomocí stroje Duplex 420 Steam se převáděl stroj, který bude již nyní pravidelně uklízet, i v rámci údržby podlah ve stájích pro koně. Gumové podlahy jsou velmi výhodné z hlediska bezpečnosti a vysokého komfortu pro koně. Je však nutné je dostatečně čistit, dezinfikovat. To právě umožňuje i námi představený stroj.

Klientovi jsme doporučili, aby si podlahu nejprve zametl. Přece jen se v těchto prostorech vyskytují hrubé nečistoty. Výsledkem čištění byl klient velmi potěšen. Párou se kvalitně vyčistily i veškeré páry, což by klasickým mytím tak možné do hloubky nebylo.

Úklidové stroje DUPLEX

Kromě již uvedeného stroje DUPLEX 420, naleznete v našem sortimentu i další typy strojů: DUPLEX 280 a DUPLEX 340, které jsou dostupné i ve verzi parní. Stroje řady DUPLEX jsou vhodné do malých až středně velkých provozů, zejména v domovech pro seniory, zdravotnických zařízeních, menších prodejnách, v hotelech a restauracích, ale i domácnostech.

Více informací o strojích, parametrech, videa:

Podobné příspěvky