Domů » Blog » Mycí stroj do výrobních prostor s důrazem na dobíjení

Mycí stroj do výrobních prostor s důrazem na dobíjení

Byli jsme pozváni do výrobních prostor podniku, kde se potýkali s nečistotou podlah na pracovišti. Přestože se jednalo o dobře udržovanou podlahu, určitá míra hloubkového znečištění byla znát. Nabídli jsme více variant řešení.

Na místě je položena litá průmyslová podlaha s mírnou a ,v některých místech, vyšší hrubostí (protiskluzový povrch). Doposud byla udržována klasicky ručním úklidem, tudíž bylo znát, že není dostatečně umytá do hloubky. Jednalo se zejména o znečištění generované gumovými polotovary určenými pro výrobu finálních gumárenských produktů. Odstraňování těchto typů nečistot je jedno z nejproblémovějších. Byli jsme proto osloveni, abychom navrhli optimální úklidovou techniku.

Klientům se snažíme vždy nabízet více typů strojů, protože velice záleží jak na jejich konkrétních požadavcích kladených na úklidovou techniku, tak na rozpočtových a časových omezeních apod. Na místě je třeba zvážit mnoho faktorů. V tomto případě kromě jiného záleželo i na možnostech dobíjení a době výdrže stroje.

Zákazník vyžadoval stroj, který by měl univerzální použití. Byl jak v vhodný do rozhlehlých výrobních prostor, tak dobře manévrovatelný z důvodu velké členitosti a velmi záleželo na dobíjení baterií. Ve výrobě se totiž střídaly dvě směny, proto potřebovali takový stroj, který by byl v průběhu dobíjen a znovu použit.

Představili jsme velice kompaktní typ mycího stroje, Comac Vispa EVO, a zákaznicky velmi oblíbený stroj Comac Antea 50 BT. Vispu EVO lze totiž vybavit li-ion bateriemi a Anteu 50 BT NXS bateriemi, přičemž oba dva typy baterií jsou ideální volbou pro opakované dobíjení i několikrát za den.

V obou případech bylo zřejmé, jak kvalitně umí mýt. Výsledky byly ihned patrné, viz fotografie. Po projetí stroji byly podlahy navíc téměř ihned suché. Výhodou bylo, že nebylo potřeba řešit problémy s hrubšími nečistotami, protože byly podlahy dobře zameteny.

Pokud byla míra znečištění vysoká, bylo nutné nechat čisticí prostředek chvíli působit a teprve po té veškeré nečistoty odsát.

Zajímají vás další informace o strojích včetně parametrů aj.? Navštivte web: